Hallitus

Johan Berg

Hallituksen puheenjohtaja

Johan Bergillä on kattava historia IT-alan senioritason johtotehtävistä yrityksissä kuten IBS, Boss Media ja Intentia. Hän istuu myös I-Stone AB:n, IST International AB:n sekä Itello AB:n hallituksissa. Berg toimi Aditro-konsernin toimitusjohtajana vuodesta 2012 vuoteen 2016. Hänellä on tietojenkäsittelytieteen B.Sc. -tutkinto Uppsalan Yliopistosta.

Per Hesselmark

R12 Kapital AB:n osakas

Per Hesselmark on R12 Kapital AB:n osakas. Hänellä on MSc-tutkinto Tukholman Kauppakorkeakoulusta.

 

Hans Ramel

R12 Kapital AB:n osakas

Hans Ramel on R12 Kapital AB:n osakas. Hän on aikaisemmin työskennellyt Oriflame Cosmetics ja Coopers & Lybrand Consulting -yritysten palveluksessa. Ramel istuu Twilft AB:n, Global Floral Technologies Group BV:n, NCAB Groupin, OSM Holding AB:n ja af Jochnick Foundationin hallituksissa. Hänellä on MSc -tutkinto Tukholman Kauppakorkeakoulusta.

Konsernin johtoryhmä

Martin Sjögren
CEO Aditro Group
martin.sjogren@aditro.com

Sofi Klinkert
Head of HR
sofi.klinkert@aditro.com

Ulrika Ersman
General Counsel
ulrika.ersman@aditro.com

Janne Leppänen
Director of Cloud Operations
janne.leppanen@aditro.com

Magnus Engman
Head of Aditro Enterprise Sweden
magnus.engman@aditro.com

Petteri Hannula
Head of Aditro Enterprise Finland
petteri.hannula@aditro.com

Mari Eklund
Head of Aditro Public Finland
mari.eklund@aditro.com

Vivienne Karlsen
Head of Aditro Enterprise Norway
vivienne.karlsen@aditro.com

Eric Matsgård
Head of Digital Services
eric.matsgard@aditro.com